Mielőtt elolvasnád az örökbefogadás menetét, érdemes tudni, hogy nem adunk kutyát sem láncra, sem telepőrzésre. A kutyáink 100%-a családi kutyus, a problémás kutyákat rehabilitáljuk. Csak olyanok olvassák tovább, akik egy családtagot, egy barátot szeretnének!

Az örökbefogadás menete

Ha cicát örökbefogadni kívánók kérjük lapozzanak lejjebb!

Ha kutyát szeretnél örökbefogadni, 2 módon tudsz érdeklődni:

  • honlapon megtalálható az összes kutyánk (az új kutyáink csak a 2 hetes karantén letelte után kerülnek az örökbefogadható kutyák közé) és ha valakiről bővebb információt szeretnél az info@debrecenikutyahaz.hu címen érdeklődhetsz az adott kutyáról.
  • Kijössz a menhelyre csütörtökön vagy hétvégén nyitvatartási időben (8:00-12:00 között), kitöltöd kérdőívünket és az illetékesek megmutatják a számodra legmegfelelőbb kutyákat.

Az első lépés mindig egy kérdőív kitöltése, mely alapján segíteni tudunk a választásban. Amennyiben találsz olyan kutyát, aki érdekel, a gondozók kiadják pórázon és a menhely környékén el tudtok menni sétálni és kicsit jobban megismerni egymást. Kölyköket az első 3 oltás megkapása előtt nem adunk ki kennelből!
Újonnan bekerült kutyáink a 2 hetes karantén letelte után vihetők csak ki és csak akkor indítható el az örökbefogadási folyamat. Felnőtt kutyáink ivartalanítva, kölyökkutyáink pedig csak ivartalanítási kötelezettséggel fogadhatóak örökbe.
A tesztet a honlapról is le lehet tölteni és el lehet küldeni e-mailben is kitöltve, akár már az első látogatás előtt.
A kérdőívet ezen a linken lehet on-line kitölteni: KITÖLTÖM, vagy IDE KATTINTVA

A kiválasztott kutyushoz legalább 3x vissza kell jönni, ismerkedni, barátkozni vele. Amennyiben sikerült kiválasztani az ideális kutyát a kérdőív alapján is, előkontrollt tartunk. Ez azt jelenti, hogy az örökbefogadásért felelős kollégáink kimennek családlátogatásra. Ekkor történik a pontos részletek megbeszélése, valamint a kutyus leendő környezetének felmérése, hogy megfelelő-e számára. Sajnos sok problémánk volt (nem létező cím, túl alacsony kerítés szökős kutyának etc.) korábban ennek hiánya miatt, ezért ez már szerves része az örökbefogadási procedúrának. Előkontrollt 30 kilométeres körzeten belül tudunk vállalni! Ezen túl csak akkor, ha egy ottani állatvédő szervezet segít nekünk. Amennyiben nem találunk előkontrollra senkit, úgy a kutya továbbra is gazdikereső marad.
Az örökbefogadás utolsó eleme az örökbefogadási nyilatkozat megkötése. Mivel sokan nem tudják, hogy mi is az az örökbefogadási nyilatkozat és mit tartalmaz, ezért szeretnénk  most megosztani Veletek, hogy mi is ez.

A nyilatkozat a szerződő felek, vagyis az örökbeadó szervezet és az örökbefogadó között jön létre.
Az örökbefogadó elfogadja a hatályos állatvédelmi törvényben foglaltakat és azok szerint fogja gondját viselni az állatnak.
Az állat neve, és legfőbb adatai is szerepelnek a szerződésben az azonosítás miatt.
Az állat nem tartható kennelben, illetve láncon sem.
A nyilatkozat aláírásával az örökbeadó ígéretet tesz arra, hogy az állatot megfelelő körülmények között tartja és számára biztosít mindent, ami az egészséges élethez szükséges.
Továbbá, kötelezettséget vállal arra nézve, hogy ha bármilyen probléma merül fel az állattal kapcsolatban tájékoztatja az örökbeadó szervezetet.
Kölyökkutyák esetében az örökbefogadáskor ivartalanítási kötelezettséget is vállal az új gazdi, a további szaporulat elkerülésének érdekében.
A befogadó tudomásul veszi, hogy az örökbeadó szervezet alkalomszerűen ellenőrizheti a tartási körülményeket és ha ezek nem megfelelőek, úgy elkobozható tőle az állat.
A nyilatkozatot mindkét fél aláírásával hitelesítik.
Felnőtt kutyák esetében az ivartalanítás árát kérjük el, hogy újabb kutyust tudjunk ivartalanítani. Kölyköknél pedig az oltásokhoz kérünk hozzájárulást.

Cicák örökbefogadása

Cicáink örökbeadásánál a fő elv a következő:

  • cicáink teljesen oltottak, szűrve vannak, chippel rendelkeznek
  • csak BENTI tartásra adunk örökbe cicát, munkánk során minden héten több kinti cicát kell nekünk összeszedni, akiket elütött az autó vagy akár kutyatámadás áldozata lett. Emellett a kinti cicák fokozott veszélynek vannak kitéve a más macskáktól elkapható FIP, FIV(macska AIDS) illetve FeLV(leukózis) betegségeknek. Kintre csak abban az esetben adunk, ha van számukra elkerített rész. Sokaknak a cica fogyóeszköz, nekünk nem.
  • egészséges cicát csak egészséges cica mellé adunk örökbe
  • benti tartásnál kiemelten fontos, hogy az ablak cicabiztos legyen. A cicáknak mindegy mekkora a magasság egy madár, de akár egy bogár után is könnyen kivetik magukat. Szintén rengeteg példa van rá, sajnos egy ideiglenesünk is figyelmetlen volt és olyan ablakot hagyott nyitva 4. emeleten, ahol nem volt háló… A cica túlélte, de nagyon komoly sérülései lettek. A macskabiztos háló, vagy stabil szúnyogháló fontosságáról bővebben itt lehet olvasni ill. különböző megoldásokról is, 4-5000 forintból már stabilan biztosítani lehet a kiskedvenc biztonságát:
  • felnőtt cicáinkat csak ivartalanítva, kölyökcicákat ivartalanítási kötelezettséggel(ezt szigorúan ellenőrizzük) lehet örökbefogadni. Ebben kedvezményt tudunk biztosítani.
  • a cicáknál ugyanúgy, mint a kutyáknál elvárás, hogy a gazdijelölt személyesen kijöjjön vagy ideiglenes befogadójához elmenjen és ismerkedjen az adott állattal, ez félős cica esetében több alkalom is lehet. A menhelyre csütörtökön vagy hétvégén nyitvatartási időben (8:00-12:00 között) lehet kijönni, lehetőleg már úgy, hogy előzetesen a kérdőívet kitöltötted, így egyből a megfelelő cicákat tudjuk megmutatni.
  • amennyiben sikerült kiválasztani az ideális cicát a kérdőív alapján is, előkontrollt tartunk. Ez azt jelenti, hogy az örökbefogadásért felelős kollégáink kimennek családlátogatásra. Ekkor történik a pontos részletek megbeszélése, valamint a cica leendő környezetének felmérése, hogy megfelelő és biztonságos-e számára.

Aki szeretne örökbefogadni itt jelentkezzen :
http://goo.gl/forms/0qVWYJ8Dxf

Örökbefogadó jelölteket CSÜTÖRTÖKÖN, SZOMBATON és VASÁRNAP tudunk fogadni 8:00-12:00 között, más időpontban csak a 0620/4024301-es telefonszámon való egyeztetés után!